Osvrt na ekskurziju očima petaša

Autor: Ana Šebo Glibušić, 8. 6. 2017.

Ostatak pustolovine otkrijete na (više)!

Konačno! Došao je i taj dan. Idemo na ekskurziju. Koferi su već bili spremni. Na brzinu sam izišla iz kuće. Ubrzo sam bila ispred škole, gdje su me već odavno čekali moji prijatelji. Na putu mi je bilo vrlo zabavno, slušali smo glazbu, pjevali, zabavljali se. Ali zabava ne prestaje našim dolaskom u Varaždin. U Varaždinu smo vidjeli brojne znamenitosti, a najviše od svega mi se svidjela katedrala. Dobili smo i malo slobodnog vremena.

Ja ne bih bila ja da već prvi dan ne potrošim nešto novca na neke nepotrebne stvarčice. Slobodno vrijeme je brzo prošlo i morali smo se vratiti u autobus. Krenuli smo prema dvorcu Trakošćan, koji svojom ljepotom mami poglede tisuća i tisuća ljudi i u kojemu je generacijama vladala obitelj Drašković. U dvorcu mi se jako svidjelo, naročito taj starinski namještaj, kao i jako zanimljiva odvojena kuhinja.

Nakon obilaska dvorca ponovo smo ušli u naš autobus i uslijedio je put prema Tuheljskim Toplicama. Na recepciji hotela dobili smo ključeve, odnosno kartice, koje otključavaju vrata naših soba. Sobu sam dijelila s prijateljicom Ivonom. Soba mi se jako svidjela. Dobili smo malo vremena da se raspremimo i pripremimo si stvari za kupanje. Svi smo sišli dolje do bazena gdje smo proveli dugo vremena. Bazeni su mi se jako svidjeli, iako je voda bila malo hladna.

Kupanje i uživanje na bazenima učinilo je svoje i svi smo jedva čekali večeru. Navečer smo imali disko večer i bilo je jako veselo. Sve što je zabavno jako brzo prođe pa smo morali na spavanje.

Sutradan smo se morali ustati rano i krenuti na doručak. Tek nakon doručka opet krećemo na bazene. Kupanje je ponovno prebrzo prošlo, a zatim smo se moral spremiti i spakirati kofere. Imali smo sat vremena slobodno pa smo otišli na ručak. Ponovo smo ušli u autobus i put nas je odveo u Krapinu, u posjet Muzeju krapinskog pračovjeka. Nakon toga odlazimo u Mariju Bistricu i slijedi dugotrajan put kući. Imali smo dvije stanke i odlično smo se družili. Ovo mi je bila najbolja ekskurzija do sada. Super smo se proveli i svi su bili dobro raspoloženi. Bilo je puno događaja i zanimljivosti, ali ispisala bih cijelu bilježnicu kad bih sve to spominjala.

Luna Kalesić, 5.b

Osnovna škola Frana Krste Frankopana Osijek / Frankopanska 64, HR-31000 Osijek / www.os-fkfrankopana-os.skole.hr / ured@os-fkfrankopana-os.skole.hr