Produženci dosanjali svoj san i snimili spot

Autor: Vlatka Benki Brkić, 9. 6. 2018.

U srijedu, 6. lipnja 2018. godine u 20 sati, u našoj se školskoj dvorani održala završna glazbena produkcija produženog boravka pod nazivom "Sad samo sanjaj", kao završnica projekta "U Zemlji mojih posebnosti i odgovornosti".

Učenici produženog boravka izveli su malo glazbeno-scensko djelo te su uz njih nastupili i gosti izvođači - VS Akvarel, RitmOS i PK Broadway.

Sve su to smislile i u djelo provele naše učiteljice u produženom boravku - Maja Vidović, Ivana Juka i Tena Duran.

Aktivnosti tijekom projekta bile su: likovne i glazbene radionice, vođena fantazija, lutkarstvo, osmišljavanje priča i igranje uloga, tehnike skladanja i improvizacije, učenje znakovnog jezika, snimanje spota, izrada slikovnica, upoznavanje s pjesničkim tehnikama i vlastitim stvaralaštvom, Montessori igre tišine, izrađivanje rekvizita i priremanje glazbene produkcije te učenje osnovnih plesnih ritmova.

Ciljevi projekta "U zemlji mojih posebnosti i odgovornosti" bili su: promicanje vrijednosti znakovnog jezika, kao osnovnog sredstva komunikacije među gluhim i gluhoslijepim osobama, razvijanje empatije i poštovanja prema osobama s tjelesnim oštećenjima, osvještavanje samostalnosti i odgovornosti u aktivnostima svakodnevnog životate poticanje individualnih vrlina, posebnosti i jedinstvenosti, sukladno načelima M. Montessori, njegovanje socijalnih odnosa i vještina, prepoznavanje tišine kao čovjekove urođene potrebe.

Najbolji spot na svijetu možete pogledati na sljedećoj poveznici:

Uživajte!

Osnovna škola Frana Krste Frankopana Osijek / Frankopanska 64, HR-31000 Osijek / www.os-fkfrankopana-os.skole.hr / ured@os-fkfrankopana-os.skole.hr