Kino je u modi

Novinarsko-sumračna tradicija

Ove smo godine, kao i prethodne, mi novinari premijerno odgledali novi nastavak urnebesno popularne Sumrak sage.

Naime, treći nas je dio Pomrčina oduševio, kao uostalom  i prethodna dva. S nestrpljenjem smo čekali ispred kina, a kada smo se udobno smjestili u sjedala, čarolija je započela. Naravno, mnogo je cura uzdisalo za glumcima, dok su neki željeli samo pogledati novi nastavak priče o ljubavi. Ovoga puta dolazi do problema - Bella Swan u velikoj je opasnosti. Vojska novorođenih vampira kreće po nju, a njima upravlja Victoria, vampirica koja želi ubiti Bellu te tako osvetiti svog partnera Jamesa. Također, Bella želi postati besmrtna poput Edwarda, no Edward to pokušava odgoditi na bilo koji način. Ipak, dio koji je dirnuo većinu je činjenica da su Bella i Edward napokon zaručeni. Nakon svih tih zavrzlama, na kraju sve bude u redu. Ovaj je dio prepun ljubavnih, ali također i akcijskih scena, koje su ga učinile još zanimljivijim.

Dakle, ako još niste pogledali Pomrčinu, trk u videoteke i uživite se u ovaj predivan film o nemogućoj ljubavi koja će, nadajmo se, bez obzira na sve obrate i prepreke na kraju opstati.

„Najviše mi se svidjelo kada je Edward zaprosio Bellu, iako nisam Edward-team. Još mi se svidjelo i kad je Jacob poljubio Bellu. Moja je ocjena  5." - Matea Konjuh, 8. razred

„Definitivno mi se najviše svidjela borba na kraju filma između novorođenih vampira i Cullena. Puna je akcijskih scena. Ipak mu dajem ocjenu 4.“ - Paula Danko, 7. razred

„Film mi se jako svidio i mislim da je vjerodostojan knjizi te mi se sviđa jer je romantičan i u nekim dijelovima smiješan. Ocjena je 5!“ - Sara Grbešić, 8. razred

Mia Jakelić

Koncert Lady Gage u Zagrebu

Spektakl zvan Gaga

Svjetska pop-ikona Lady Gaga održala je koncert za pamćenje u Zagrebu. Bila je to duga noć plesa, pjevanja, smijeha, vrištanja... veliki spektakl! 6 različitih pozornica, puno promijenjenih kostima, ples bez greške... sve je to dočekalo velike fanove ove luckaste američkezvijezde. Među tim silnim fanovima našle smo se moja sestra i ja.

U velikoj se zagrebačkoj Areni povodom tog spektakla našlo preko 10 tisuća obožavatelja. Svi s jednim ciljem, napokon ugledati svjetsku zvijezdu broj 1. Najveći obožavatelji Lady Gage nisu došli bilo kako odjeveni, tako ovaj koncert nije prošao bez limenki na glavi, kričavih perika i drugih neobičnih kostimima. Uvodna nas je grupa Semi Precious Weapons nasmijala do suza, no svi su samo jedva čekali da ugledaju  - nju. Paravan se spustio i odbrojavao sekunde do njezinog izlaska. Sve je utihnulo. Ipak, znamo da Lady Gaga ne može samo tako ući na pozornicu. Zapjevala je iza paravana, koji je prikazivao samo sjenu, a pri svakom njezinom pomaku publika je vrištala.

Oduševljeni mi, oduševljena ona

Mislili smo odradit će koncert i otići, no prevarili smo se. Vikala je na sve strane: „Hrvatska, želim biti vaša hrvatska star.“, a publika je vikala nazad u znak podrške. Vojska plesača bila je toliko uvježbana i ujednačena da im se nije mogla naći ni najmanja greška. Na pozornici se tijekom ta dva sata spektakla našao gorući klavir na kojem je svirala, velika pirana koju je pokušavala ubiti... Bilo je svega, a osim pjevanja čuli smo i o njezinom pogledu na život. Najviše mi se svidjela kada nam je rekla da je i ona bila ovako derište, koje je skakalo na koncertima velikih pop zvijezda. Jednostavno, arena je gorjela. Ljudi sa sjedećih mjesta cijelo su vrijeme bili na nogama, svi!

Koncert je završila onako kako ga je i počela - spektakularno. Tisuće su ljudi nakon koncerta izlazili iz arene sa smiješkom na licu i jedva su prolazili od dvadesetak kamiona s njezinom opremom. No i ona je bila oduševljena publikom, zapravo našim znanjem riječi pjesama. Novine su pisale kako je na svom Twitter  profilu objavljivala komentare oduševljenja. Bio je to savršen koncert koji je ispunio sva očekivanja gledatelja. Bude li se ponovno vraćala u Hrvatsku, definitivno opet dolazim!

Ana Grebenar

Osnovna škola Frana Krste Frankopana Osijek / Frankopanska 64, HR-31000 Osijek / www.os-fkfrankopana-os.skole.hr / ured@os-fkfrankopana-os.skole.hr